Wczytuję dane...

Rusza akcja „Daj się zobaczyć". Policjanci będą rozdawać odblaski

Rusza akcja „Daj się zobaczyć. Policjanci będą rozdawać odblaski

Jak podaje TVP3 Bydgoszcz:

   Rusza akcja profilaktyczna na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego „Daj się zobaczyć". Podczas akcji policjanci ze stołecznej drogówki będą rozdawać odblaski.

   Mł. insp. Piotr Jakubczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przekazał, że we wtorek odbędzie się inauguracja akcji profilaktycznej - „Daj się zobaczyć" na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. - To apel do wszystkich osób, ale przede wszystkim do niechronionych uczestników dróg" - zaznaczył.

   - Musimy mieć świadomość, że bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów często zależy od nich samych i od tego, z jakiej odległości są widoczni dla kierowcy. Dzięki odblaskom jest to większa, bardziej bezpieczna odległość - taka, która pozwoli zareagować na czas. A gdy tych odblasków zabraknie i zostaniemy zauważeni w ostatniej chwili, to na odpowiednią reakcję może być za późno - podkreślił policjant.

   Wskazał, że problem „niewidocznego człowieka", to w okresie jesienno-zimowym niestety codzienność.

   - Osoba, której nie widać stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie samej, ale również dla innych uczestników dróg. Dbajmy przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo, ale pamiętajmy też, że na drodze nie jesteśmy sami. Dajmy się zobaczyć. Nośmy odblaski - zaapelował.

- W ramach akcji policjanci będą rozdawać elementy odblaskowe osobom poruszającym się po drodze poza obszarem zabudowanym, na słabo oświetlonych, szczególnie niebezpiecznych drogach Warszawy oraz powiatów ościennych - dodał.

We wtorek policjanci będą rozdawać odblaski m.in. w Piasecznie. Chętni, którzy będą chcieli otrzymać odblaski, będą też mogli o nie poprosić napotkanych policjantów z drogówki.

Akcja stołecznych policjantów z drogówki „Daj się zobaczyć" potrwa do 31 marca 2022 roku.

Poniżej kilka zdjęć z akcji w Tychach parę lat temu.

Zachęcamy do czynnego udziału w akcji !