Wczytuję dane...

Odblaski ratują życie! - opowiada oficer prasowy policji w Międzychodzie.

Odblaski ratują życie! - opowiada oficer prasowy policji w Międzychodzie.

Cytując za epoznan.pl

   Do zdarzenia o jakim informują policjanci doszło kilka dni temu w powiecie międzychodzkim. Na drodze wojewódzkiej nr 160 doszło do potrącenia pieszego.

   "Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 22-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Opel, jadąc z kierunku Sowiej Góry w kierunku Międzychodu w ostatnim momencie zauważył pieszego mężczyznę. Kierujący nie zdążył zahamować i potrącił pieszego. Potrącony mężczyzna szedł prawidłową stroną drogi, jednak nie posiadał elementów odblaskowych. Mężczyzna z lekkimi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala na obserwację" - informuje mł. asp. Justyna Rybczyńska, oficer prasowy policji w Międzychodzie.

   Przy okazji funkcjonariusze przypominają, że zgodnie z przepisami każdy pieszy poruszający się po zmroku poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla uczestników ruchu.

   "Krótkie dni, ciemne i deszczowe popołudnia, szybko zapadający zmrok. Za oknem najtrudniejsza i najbardziej niebezpieczna pora dla niechronionych uczestników ruchu drogowego (pieszych, rowerzystów). Dlatego należy korzystać z elementów odblaskowych nie tylko po zmroku poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie teren jest nieoświetlony, a widoczność ograniczona np. przez warunki atmosferyczne" - tłumaczy rzeczniczka.

   "Wszyscy mamy wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, dlatego respektujmy obowiązki i wzajemnie szanujmy swoje prawa. Swoją odpowiedzialną postawą na drodze pokażmy, że jesteśmy jej świadomymi użytkownikami" - dodaje.